Telefon
WhatsApp

Ses yalıtım malzemeleri arasında ileri teknoloji ile piyasaya sürülen akustik sünger, köpük altındaki yanmaz poliüretan hammaddesiyle üretilmiştir. Ayrıca kurşun bariyerler veya PVC sayesinde ses emilimi son derece başarılıdır. Sesin şiddetine, ortamın ölçülerine ve sesin türüne göre kurşunun poliüretan köpük ve PVC ile varyasyonları uygulanabilir. Jeneratör odaları, motor daireleri, trenler ve sesin çok yüksek olduğu yerlerde bariyerli akustik sünger tercih edilmektedir.

Ayrıca yalıtımın tamamen sağlanması için uygulanması istenen tekne motor kabinleri, klima odaları, sistem odaları, müzik stüdyoları, soğutma kabinleri gibi mekanlarda bariyerli akustik sünger kullanılarak yalıtım mükemmel olarak sağlanabilir. Ses yutum kabiliyetini maksimum dereceye çıkarabilmek için labirent, spesiyel ve yumurta gibi profillerde üretilen Firend, ses iletilim kaybını sağlar. Akustik çözümler için son derece başarılı sonuçlar veren bariyerli akustik süngerler, uygulama alanında işçilik gerektirir. Profesyonel ekiplerce uygulanmalıdır.

Yanmazlığın önemli olduğu mekanlarda kullanılan kurşun bariyerli akustik poliüretan süngerler, kurşun bariyerlerin malzeme özelliği sayesinde mükemmel bir yalıtım sağlar. Havalandırma kanalları, tekne yalıtımı, mekanik daireler, kompresör kabinleri, restoran, disco ve barlar, sinema salonları, konser alanları, toplantı salonları gibi akustik çözüm gerektiren tüm alanlarda bariyerli akustik süngerler tercih edilerek, yalıtım maksimum düzeyde sağlanabilir. Çok yüksek frekanslı seslerin bile absorbe edilmesini sağlayabilen bariyerli akustik süngerler, uygulamadaki kalınlıkla orantılı olarak ss yalıtımı sağlar.

Diğer Akustik Yalıtım Ürünlerimiz